Незвичайні форми ноутбуків

Стандартний ноутбук, якщо відкинути периферійні пристрої, складається всього з двох частин: це екран, з'єднаний з клавіатурою рухомим механізмом по лінії стику між ними. Тобто звичайний і нічим непримітний «книжковий» формат. Все геніальне просто - така компоновка ергономічна і комфортна у використанні. Однак більшість конструкторів звикли мислити неординарно і часто створюють дійсно унікальні речі. За останні 25 років, після того як ноутбуки почали широко застосовуватися по всьому світу, патентні бюро накопичили багато унікальних, а нерідко і забавних проектів переносних ПК. Частина задумів так ніколи і не отримала розвитку в матеріальній формі, але деякі новинки були успішно створені. Складно уявити, яку кількість пристроїв вийшло з ладу за весь цей час, і, наскільки часто необхідно було виконати швидкий і якісний ремонт ноутбуків.

Compenion – ноутбук у вигляді слайдеру

ноутбук слайдер

Модель незвичайного ноутбука була створена дизайнером Феліксом Шмітбергом. Візуально концептуальний ноутбук виглядає дуже футуристично, складається враження, що ідея була вкрадена дизайнером у своїх колег-розробників, які живуть в недосяжному майбутньому. Сам пристрій мініатюрнмй і дуже тонкий (його відносять до класу ультратонких ноутбуків). Головна задумка дизайнера - це форма слайдера, причому обидві внутрішні панелі одночасно є і екранами. Одну з них можна використовувати в якості клавіатури. Робити набір тексту на клавіатурі можна стилусом або руками. Стилус, до того ж, одночасно виступає в ролі дистанційного пульта.

Canova V12 Design – два дисплея замість одного

два дісплея замість одного

Студія розробників V12 Design втілила в життя ще одну оригінальну ідею ноутбука. На обох половинках цього переносного ПК також розташовується по одному рідкокристалічному дисплею. Клавіатура розробниками не передбачена, в ній немає необхідності, - для набору тексту на один з дисплеїв буде виводитися зображення клавіш. Крім стандартної клавіатури для набору тексту, екран зможе відобразити математичну клавіатуру або музичну: з їх допомогою можна буде вводити формули або ноти. Подібний підхід вирішує такі проблеми і незручності, як чистка ноутбука.

Fujitsu Fab PC – ноутбук чи офісна папка?

офісний ноутбук

Цей дивовижний електронний пристрій дуже тонкий, легкий і гнучкий. Фахівці Fujitsu змогли цього домогтися, застосувавши при проектуванні ноутбука технологію екранів з електронного паперу. Щодо офісної папки - це не жарт, зовнішній вигляд пристрою ідентичний зі стандартною офісною папкою для зберігання документів. Налаштування ноутбука нічим не відрізняється від налаштування звичайного пристрою. На жаль, у технології e-ink (технологія екранів з електронного паперу) поки ще дуже багато недоліків, тому на виставках компанія Fujitsu продемонструвала тільки прототип пристрою.

Ноутбук-книга

ноутбук книга

Ще одна забавна на вигляд пристрій продемонстрував дизайнер Кайл Бін.

На перший погляд ви бачимо просту товсту книгу з добротною палітуркою. Але спробувавши її відкрити, ми з подивом виявимо в середині справжнісінький переносний комп'ютер. Пристрій однозначно припаде до душі любителям чудасій і бібліофілам. Подробиці внутрішньої начинки автор не анонсував, але зате повідомив, що за допомогою його винаходу можна читати електронні книги і підключатися по бездротовій мережі для скачування нових.

Чесно кажучи, цей ноутбук навряд чи буде особливо популярним. Головний недолік - це велика вага пристрою, це стає зрозумілим просто побачивши цей масивний апарат. Але зате сама по собі задумка досить оригінальна, та й у наш час є вже достатня кількість читачів віддають перевагу електронному варіанту книги, а не її паперовому аналогу.