Догляд за комп'ютером та ноутбуком

Радіючи придбаному комп'ютеру або ноутбуку важливо пам'ятати, що для його правильної роботи замало протирати монітор і клавіатуру від пилу. Він вимагає до себе особливого ставлення, за яке віддячить вам своєю якісною і безперебійною роботою.

Догляд за комп'ютером та ноутбуком

1. Якщо ви є щасливим володарем ноутбука, то ваша основна задача під час кожного його використання - підтримання оптимального для його роботи температурного режиму. Для ноутбука не дарма придумані спеціальні підставки, деякі з яких оснащені вентиляторами. Для ноутбука важлива можливість вільно «дихати», ніщо не повинно перекривати їх систему вентиляції, тому ставити їх на такі поверхні, як ліжко, диван, і навіть на коліна вкрай не рекомендується. Так само не рекомендується його використання в умовах знижених або підвищених температур, але якщо все ж йому довелося побувати на морозі, то перед використанням ноутбук необхідно потримати при кімнатній температурі мінімум хвилин сорок. В умовах сильно підвищених температур необхідне використання підставки з додатковим охолоджуючим пристроєм.

2. Комп'ютер це машина для роботи і розваги, але ні як не для їжі. Проводити трапези краще подалі від нього, щоб зберегти привабливий вигляд і працездатність. Крім того, такі проблеми як чистка ноутбука стануть для Вас рідкістю. Як би акуратно ви не намагалися споживати їжу, крихти все одно потрапляють на клавіатуру і з часом забивають міжклавішний простір. Втрачається не тільки зовнішній вигляд, але і функціональність. А вже якщо на клавіатуру потрапить рідина, то тут потрібен терміновий ремонт ноутбука. У цьому випадку потрібно відразу його відключити, витягнути батарею і бігти в сервісний центр, поки рідина з клавіатури не добралася до більш важливих органів ноутбука.

ВВажливо відзначити, що навіть при дотриманні цього правила, клавіатура вашого електронного помічника потребує чищення. Ви будете дуже здивовані, коли побачите скільки сміття в ній знаходиться. Для того, щоб позбутися від усього цього бруду? чистка клавіатури повинна бути проведена в три етапи. Якщо це ноутбук, то для початку відключіть його і переверніть клавіатурою вниз. Не потрібно по ньому стукати, досить міцно тримаючи ноутбук зробити кілька різких рухів, як би витрушуючи пил з нього. Після цього поверніть ноутбук в звичне положення і продовжите процедуру за допомогою пилососа і щіточки (пензлика) висмоктуючи й змітаючи пил з клавіш. Завершальним етапом стане обробка всієї клавіатури вологою ганчіркою, а потім сухою. Клавіатура стаціонарного комп'ютера так само може бути очищена цими способами.

3. Крім внутрішньої чистки ноутбук потребує і зовнішню. З метою підтримки естетично приємного зовнішнього вигляду необхідно позбавлятися від всіх забруднень на корпусі, в тому числі і від слідів пальців рук. Для цього так само насамперед необхідно відключити машину і від'єднати всі шнури. Потім, розташувавши ноутбук на м'якій поверхні, провести очищення поверхні з використанням серветки і спеціального спрея. Процедуру необхідно провести з обох сторін, не докладаючи великих зусиль і не давлячи на корпус.

Чистка монітора та чистка системного блоку стаціонарного комп'ютера проводиться простіше. Просто протріть всі поверхні виключеної машини за допомогою тих же засобів, що і ноутбук.

4. Очищення самої крихкої деталі комп'ютера - екрану - потрібно проводити вкрай акуратно. Для цього озбройтеся спеціальною серветкою для дисплея і спреєм і протріть екран вимкненого комп'ютера. До речі, можна зробити спеціальний чистячий засіб для екрану своїми руками, змішавши в пропорції 1/1 оцет і дистильовану воду. Необхідно уникати застосування чистячих розчинів не призначених для екранів, так як багато хто з них здатні пошкодити його.

5. Якщо ж ваш ноутбук став поводитися дивно, вентилятори стали видавати невластиві для себе звуки, а корпус сильно нагріватися, то прийшов час для генерального прибирання. Для цього потрібно ноутбук розібрати, запам'ятовуючи правильне розташування деталей. Усередині проблемні місця відразу видадуть себе великою кількістю пилу, що скупчився.

Як правило, пил локалізується на материнській платі, вентиляторах і радіаторах. Але, якщо радіатор можна легко почистити пензликом і пилососом, а вентилятор і зовсім від'єднати для очищення, то чистка материнської плати повинна виконуватися делікатно, щоб не пошкодити. Небезпечно навіть використовувати м'який пензлик, тому краще використовувати спеціальний балон зі стисненим повітрям, ну або на крайній випадок акуратно позбудьтеся від пилу за допомогою пилососа. По завершенню очищення видаліть з процесора стару термопасту і нанесіть новий тонкий шар.

Важливо розуміти, що очищення від пилу внутрішніх частин ноутбука вимагає певної вправності, тому, якщо немає впевненості в своїх силах, то краще довірити цю справу професіоналам, які виконають швидку і якісну очистку за невелику плату.