Обираємо жорсткий диск для комп'ютера
Жорсткі диски, що використовуються для накопичення інформації комп'ютера, мають лімітований ресурс роботи. І якщо він виходить з ладу, то доводиться купувати або новий аналог, або інший тип жорсткого диска. Професіонали нашого сервісного центру допоможуть Вам зробити правильний вибір, а також виконати ремонт жорсткого диска, ремонт комп'ютера і ремонт ноутбука в Києві.
Жорсткі диски зустрічаються в продажу в магазинах не тільки у вигляді добрих старих механічних дисків (HDD), але також у вигляді твердотільних (SSD). Перші значно виграють в дешевизні і великому обсязі накопиченої інформації, тоді як другі - здатністю протистояти як вібрації, так і високій температурі. Якщо важливо працювати на вулиці або транспорті на ноутбуці або нетбуці, рекомендується вибирати SSD версію, яка абсолютно не боїться механічних ударів. Але SSD мають свої недоліки - відносно малий обсяг і високу ціну. Найчастіше вони використовуються або у вигляді зовнішніх жорстких дисків, або накопичувачів інформації для серверів.
Тому, серед рядових користувачів HDD до сих пір користуються великою популярністю. І купуючи їх, потрібно орієнтуватися не на обсяг, а на бренд. Найкращими вважаються WD, Maxtor і Hitachi, тоді як версії від Samsung найслабшими - їх шпиндель часто вилітає з посадкового місця.
Цим недоліком часто грішать ємні багатодискові HDD. Якщо важливо зберігати цінну інформацію на жорсткому диску, здатному прослужити довгі роки, рекомендується вибирати версію з малою ємністю (до 80 Гб), але з одним диском. І не забути до нього прикупити охолоджуючий вентилятор, здатний знизити температуру корпусу в сильну спеку.
HDD люблять стабільну вхідну напругу. Якщо вона змінюється в процесі роботи, то вони швидко виходять з ладу. Щоб кожен раз не витрачати серйозні гроші на ремонт HDD, рекомендується до них докуповувати джерела безперебійного живлення або ДБЖ, які постійно гарантують на навантаженні правильну змінну напругу з незначними варіаціями в 220 В. Інколи на ІБП намагаються заощадити, але якщо звернути увагу на зовнішні жорсткі диски, зроблені з HDD ноутбуків, то вони якраз і виходять з ладу в результаті часто змінної напруги. Вибираючи жорсткі диски, потрібно звертати увагу на час реакції, яка в кращих версіях становить всього 10 мс. Розмір внутрішнього буфера не повинен бути менше 2-3 Мб, а якщо швидкість обертів шпинделя становитиме стандартні 5400 об / хв, то це буде вважатися достатнім приводом купити даний диск для власних потреб в спеціалізованому магазині, який ще не забуде дати гарантію на продавану техніку.